Cesta do Jižní Koreje

Mohlo by se vám líbit...

6 Odpovědí

 1. Tereza napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se jenom zeptat zda by jste mi mohl poradit jak se nejlépe připravit na cestu do Koree bez cestovky jen na vlastní pěst. Chceme si se sestrou splnit sen. Mohl by jste nám prosím poradit co vše je dobré zařídit nebo na co nezapomenout?
  Moc děkuji za případnou odpověď.

  • lubosspeska napsal:

   Dobrý den, moc se omlouvám, že vám odpovídám tak pozdě. Teď vypadám jak nějaký namyšlenec, ale vážně jsem si nevšiml, ani mně nepřišlo upozornění o vašem dotazu. Do velkých měst bych se nebál, že se nedomluvíte anglicky, tam je to v pohodě. My jsme to měli ulehčené, že nám ubytování a částěčně i dopravu pomáhal zajistit náš kamarád Phil – korejec ze Seoulu. Řekli jsme jen kam chceme a on nám poradil spoje, případně zarezervoval hotel. Tenhle luxus mít nebudete.

   Žádné speciální očkování nebo rizika (teda kromě „příměří“ se Severní Koreji tam není, i když tohle Jihokorejci berou tak nějak normálka, co se dá dělat, když Kimovi rupne v hlavě tak se něco stane, ale co se stalo za těch 50 let, zatím nic).

   Přemýšlím, jak bych to udělal já, kdybych tam plánoval cestu sám. Nejspíš bych si napřed prošel všechno co se dá o Koreji zjistit, papírové průvodce i online, vybral si místa, která musím vidět, což už asi máte dávno vyjasněné. Pro ubytování se dají najít pěkné menší hotely, které nejsou předražené. Vybíral bych přes tripadvisor.com, podle hodnocení. Zarezervoval si dopředu.

   Pro porovnání, kolik co stojí je dobré se mrknout na: https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Seoul?displayCurrency=CZK

   Z letiště Incheon do Seoulu se dá expres vlakem: http://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_2_1.jsp
   Pro cestování v Seoulu se vyplatí koupit si T-money transportation cart.
   A na populárních turistických lokacích většinou mají informační kiosky, kde se dají sehnat mapy.

   Vlakové i autobusové spoje tam jsou celkem dobré, ale není to japonsko se Shinkanzeny. Spíš bych věřil autobusům.

   Není se čeho bát.

   Tak už jen přeju ať se vám tam líbí a ještě jednou se omlouvám.

 2. Terka napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik tak stojí cesta tam i zpět a celkové takto náklady. Omlouvám se, pokud jste již zmínil. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top