O mně

Lubomír Peška

jsem grafik a kreativec
Lubomír Peška

Přes 15 let tvořím – kreslím, fotím, natáčím, kóduji a navrhuji. A mám rád příběhy, které mají co říct.

Chcete mě líp poznat a zjistit jaké mám zkušenosti? Prosím, čtěte dál.

Škola

Vystudoval jsem sdělovací techniku, ale už na škole jsem věděl, že opravováním ústředen skončit nechci. Vyhrály počítače. Internetové stránky začínaly a to byla moje šance.

Práce

Samostudium mě dostalo do firmy KELOC NET, kde jsem strávil 5 let jako kodér a web designér. Zkušenosti se hodily v Austrálii, kam jsem v roce 2006 odjel pilovat angličtinu a společně s kamarádkou založil v Sydney webovou společnost MINDS & PICTURES.

Vždycky jsem měl na tvorbě stránek rád spojení technické a tvůrčí práce.

Od návratu domů (2007) jsem pracoval 10 let pro známou českou firmu – ZONER software, staral se o grafickou propagaci produktu Zoner Photo Studio a jejich internetové stránky.

Za celou kariéru jsem vytvořil 95 webů, nepočítaně bannerů, mailingů, landing stránek a dalších forem online propagace.

Založení firmy

V zimě 2014 mě oslovil kamarád s nápadem rozjet firmu na import korejského ženšenu. Vznikla KGEC Europedva roky společné práce na budování značky Lavivant.

Od strategie firmy, vizuální podoby – log, vizitek, letáků, krabiček, přes responzivní web, e-shop, reklamní kampaně, k videím a cestě do Koreje. Jízda! Mínus volný čas, plus zkušenosti.

Koníček se mění na práci

Moje cílová stanice, ale vždycky byla – video a animace. Už na prvním počítači jsem animoval v Autodesk Animatoru, 3D Studiu a naivně snil o budoucnosti.

V roce 2009 jsem se při zaměstnání ponořil do After Effects a začal se seriózně učit o motion grafice, střihu, zvuku, svícení, kompozici, psaní. Všemu z video branže, postupně i napřeskáčku. A pokračuji v tom vlastně do dnes.

Na téhle práci se mně líbí kontakt s lidmi, tvorba příběhu, příprava i produkce a když je při střihu cítit, že do sebe vše pěkně zapadá a video nakonec vykouzlí spokojenost na tváři člověka, pro kterého je určené.

Na skok v agentuře

Na rok (2019-2020) jsem zakotvil v Obsahové agentuře a měl tam na starosti grafiku a motion grafiku, převážně pro velké firmy.

Měl jsem možnost pravidelně pracovat na grafických zakázkách pro klienty: Ernst & Young, Modrá pyramida, Adastra, Solitea, Mall, System4U, Newton College, Technická univerzita v Liberci a další.

Mám rád

Cvičil jsem thai box, létal na padáku, teď si užívám jízdu na inline bruslích, čtení, fotografování, učení se všeho, co mě zaujme a cestování (s úchylkou na Asii). Nejvíc pyšný jsem na svoji dceru, zkušenosti ze zahraničí a několik splněných snů.

Jsem na sociálních sítích
A píšu blog

O zážitcích z cest, zkušenostech i věcech, které mě inspirují nebo stojí za sdílení.

Přejít na blog