O mně

Lubomír Peška

jsem grafik, který točí videa
Lubomír Peška

Přes 15 let tvořím – natáčím, stříhám, fotím, kreslím, kóduji a navrhuji. A mám rád příběhy, které mají co říct.

Chcete mě líp poznat a zjistit jaké mám zkušenosti? Prosím, čtěte dál.

Škola

Vystudoval jsem sdělovací techniku, ale už na škole jsem věděl, že opravováním ústředen skončit nechci. Vyhrály počítače. Internetové stránky začínaly a to byla moje šance.

Práce

Samostudium mě dostalo do firmy KELOC NET, kde jsem na 5 let zakotvil jako kodér a web designér. Zkušenosti se hodily v Austrálii, kam jsem v roce 2006 odjel pilovat angličtinu a společně s kamarádkou založil v Sydney webovou společnost MINDS & PICTURES.

Vždycky jsem měl na tvorbě stránek rád spojení technické a tvůrčí práce.

Od návratu domů (2007) jsem 10 let pracoval pro známou českou firmu – ZONER software, staral se o grafickou a online propagaci produktu, správu webu.

Za celou kariéru jsem vytvořil 95 webů, nepočítaně bannerů, mailingů, landing stránek a dalších forem online propagace.

Založení firmy

V zimě 2014 mě oslovil kamarád s nápadem rozjet firmu na import korejského ženšenu. Vznikla KGEC Europe a dva roky společné práce na budování značky Lavivant.

Od strategie firmy, vizuální podoby – log, vizitek, letáků, krabiček, přes responzivní web, e-shop, reklamní kampaně, k videím a cestě do Koreje. Jízda! Mínus volný čas, plus zkušenosti.

Koníček se mění na práci

Moje cílová stanice, ale vždycky byla – video a animace. Už na prvním počítači jsem animoval v Autodesk Animatoru, 3D Studiu a naivně snil o budoucnosti.

V roce 2009 jsem se při zaměstnání ponořil do After Effects a začal se seriózně učit o motion grafice, střihu, zvuku, svícení, kompozici, psaní. Všemu z video branže, postupně i napřeskáčku. A pokračuji v tom vlastně do dnes.

Na téhle práci se mně líbí kontakt s lidmi, tvorba příběhu, příprava i natáčení a když je při střihu cítit, že do sebe vše pěkně zapadá a video nakonec vykouzlí spokojenost na tváři člověka, pro kterého je určené.

Mám rád

Cvičil jsem thai box, létal na padáku, teď si užívám jízdu na inline bruslích, čtení, fotografování, učení se všeho, co mě zaujme a cestování (s úchylkou na Asii). Nejvíc pyšný jsem na svoji dceru, zkušenosti ze zahraničí a několik splněných snů.

Jsem na sociálních sítích
A píšu blog

O zážitcích z cest, zkušenostech i věcech, které mě inspirují nebo stojí za sdílení.

Přejít na blog